Home Co plánujeme

Statistika

Počet zobrazení článků : 57395

Phoca Gallery Image Module

22042011875
Image Detail


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Expedice URAL 2017 PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 18 Prosinec 2016 17:49

Přátele ježdění po křivolakých zpevněných i nezpevněných cestách. Jak už jistě víte, je dobré mít pro budoucnost nějakou vizi nebo plán. Já mám vizi pro rok 2017 udělat si výlet do Ruska. Podívat se jak vypadá svět za Uralem. Zatím jsme vždy do Asie jen nakoukli. hranicí mezi Evropou a Asií. Geograficko hranici tvoří pohoří Ural. Za hranici se nicméně považuje východní úpatí Uralu, pohoří tedy leží celé ještě v Evropě. Je to nejvýznamnější ruské pohoří táhnoucí v délce téměř 2 500 km ve směru sever-jih. Podle starého názvu bylo pojmenováno pohoří Montes Riphaeus na přivrácené straně Měsíce.Ale stále si myslím, že to je svět, který stojí za poznání. Tečou tam obrovské řeky. Rozkládají se tam nekonečné roviny. Hory dosahují dvoutisí

covách výšek. Asie je i dávnou říší tajemného národa Asů, podle kterých se Asie jmenuje. Asové jsou bájné bytosti, žijící ve městě Asgárdu. A jména některých z nich by Vám určitě zněla povědomě, neboť se uchovala v lidské kolektivní paměti dodnes: (Perun, Odin, Svarog, Dažbog -Tarch, Tara atp.). Je to oblast, kde je možné vidět staré města a pevnosti, ale i prastaré ruské "stonehenge" město Arkaim nebo pozůstatky megalitických staveb z dávných věků.

Tato stránka má sloužit k zveřejnění odkazů na zajímavá místa a fakta, ze kterých se postupně bude klubat plán cesty.

Čas odjezdu a délka expedice zatím nebyli stanoveny. Ale je provděpodobné, že se pojede v červenci nebo v srpnu, nejpozději začátkem září. Délka expedice vyplyne z délky trasy. Je to blízko do Kazachstánu a k Aralskému moři. Rád bych viděl soutok Obu a Irtyše, ale i magickou řeku Amudarju. Takže počítejte +- 21 dní (dole už je rozepsaný hrubý itinerář na 18 dní) Všechno se bude ladit podle možností a termínů potenciálních účastníků expedice až do okamžiku, kdy se zafixuje termín. Trasa nikdy není neměnná. Protože samotná cesta je cíl.

Offroadová náročnost je nevelká, ale auta budou určitě prověřena. Samotné Rusko je největší polygon na světě a případná cesta Kazachstánem asi auta rovněž trochu prověří.

Takže zde bude nějaká mapa z předpokládanou trasou, od včilška už je na ní konkrétní hrubá cesta, cca 10800 km, něco asi půjde jet kratší cestou a něco zase najedeme místním průzkumem:

A zde odkazy na inspirativní místa:

Tartária

Arkaim

Arkaim II

Geoglyf na Uralu

Artefakty na Uralu

Říše Slovanů

Mimozemský Robot na Uralu

A zde ilustrativní obrázky o tom, co je možné vidět po cestě:

 

A zde první hrubý itinerář expedice.

(Itinerář je počítaný zatím na 18 dní a 10800 km. Při čtyřech víkendech a 15 pracovních dnech je k dispozici 23 dní, tedy je zde 5 dní rezerva na průzkum, odpočinek a nějaké drobné komplikace po cestě, nebo jen na větší pohodu při cestování). Cesta je cíl. Možná ten začátek jde zvolnit a přidat den, možná to na Sibiři nebude tak ubývat, ale pořád máme nějaké rezervy. Naopak cesta z Astrachaně a Volgogradu jde určitě zrychlit. Naopak z Kieva nemusíme jet domů na jeden zátak a můžeme si udělat výlet na nějakou Poloninu při cestě, když bude čas, nebo výjezd na Vihorlat (VLM nám snad prominou, pokud tam bude ještě ten správný náčelník)

1. Den Vsetín,Warszawa,Brest,-předměstí Minsk = až 940 km , např. Mirský Zámek, nocleh v okolí (tedy cesta přes Bělorusko, furt dálnice, neznáme zdržení na hranici)
2. Den Minsk (průjezd centrem Minsku?, návštěva 1 věci) -předměstí Moskvy = 800 km, nocleh (stále rovina, neznámé zdržení na hranici, zde je možné přidat den)
3. Den, Rudé náměstí (zastávka), Vladimir (zastávka), Vjazniki, Gorochovec, Nižnyj Novgorod (zastávka) ,pokračování na nocleh směr Kazaň kolem Volhy, až 800 km (tedy celkem až ke Kazani skoro 2500 km)
4. Den Kazaň, Perm, 600 km, Ural
5. Den, Perm, Horská základna Hvězda ( Baza Zvezda, 60.137893, 59.131376) 600 km
6. Odpočinek
7. SeveroUralsk ,Chanty-Mansijsk -Talinka 600 km, Ob (tady to mpžná půjde pomaleji, ale jedeme od rána a cesta je cíl i zábava)
8. Chanty-Mansijsk – Tobolsk 540 km, Irtyš
9. Tobolsk – Cheljabinsk 700 km (zde je k dispozici nějaké zázemí na řešení mimořádných případů)
10. Cheljabinsk – Arkaim 420 km (52.649261, 59.571443)
11. Arkaim – Aralsk (Aral) 830 km, Kazachstán (můžeme přespat už ve stepi, kdekoliv (neznámé zdržení na hranici, víza nepotřebujeme)
12. Aral, průzkum a odpočinek
13. Aral, Kaspické Moře, Astrachaň, zpět do Ruska (plánovaná cesta po písečných stepích, rychlost přesunu obtížně odhadnutelná, takže nájezd může být menší)
14. Aral, Kaspické Moře, Astrachaň, oba dny po 500 km, celkem tedy 1000 km
15. Astrachaň Volgograd 430 km,  (zde se dá dohnat případné zpoždění z minulých dnů, zastávka pod Mamájou možná)
16. Volgograd, Bobrov 500 km, odpočinek, koupání ve známé říčce Biťjuk (cesta půjde rychle, ale chceme večer
17. Bobrov, Kiev 820 km
18. Kiev, Vsetin 1100 km

19 až 23. Den,  Rezerva

Mapa k itineráři:

A taky už dorazila zásilka map, které jen potvrdily, že stávající plán cesty je možný:

{jcomments on}

 

Aktualizováno Pondělí, 13 Březen 2017 15:00
 

Ilustrace

laska1.png